Rusija: Įvairiapusiška valstybė tarp Europos ir Azijos

Rusija: Įvairiapusiška valstybė tarp Europos ir Azijos

Rusija, oficialiai žinoma kaip Rusijos Federacija, yra didžiausia pasaulio šalis, užimanti didžiąją dalį Europos ir Šiaurės Azijos. Ši valstybė driekiasi per vienuolika laiko juostų ir turi sienas su keturiolika šalių.

Istorija

Rusijos istorija yra ilga ir sudėtinga, prasidėjusi dar IX a., kuomet buvo įkurta pirmoji Rytų slavų valstybė – Kievo Rus’. Nuo to laiko Rusija išgyveno daugybę transformacijų, įskaitant imperijos laikotarpį, Sovietų Sąjungos sukūrimą ir galutinį nepriklausomybės atgavimo procesą 1991 m.

Geografija

Rusija yra žinoma dėl savo ypatingos geografijos, kuri apima viską – nuo tundros iki miškų ir kalnų. Svarbiausi Rusijos upės, tokios kaip Volga ir Lena, kartu su giliausiu pasaulyje ežeru Baikalu, sudaro didelę dalį šalies kraštovaizdžio.

Klimatas ir gamtos ištekliai

Rusijos klimatas svyruoja nuo subarktinių iki tundros. Šalis gali pasigirti gausiais gamtos ištekliais, įskaitant naftą, dujas ir mineralus, kurie yra svarbūs jos ekonomikai.

Demografija

Rusija yra daugietniška valstybė, kurioje gyvena per 193 etnines grupes. Nors rusai sudaro didžiausią dalį gyventojų, šalyje taip pat gyvena tatariai, ukrainiečiai ir kitos mažumos.

Kultūra ir kalba

Rusija garsėja savo turtinga kultūra ir tradicijomis. Literatūra, muzika ir menas užima svarbią vietą rusų gyvenime. Rusų kalba yra oficiali kalba, tačiau šalyje kalbama ir daugeliu regioninių kalbų.

Politika ir ekonomika

Rusija yra federalinė sistema su pusiau prezidentine valdymo struktūra. Šalies ekonomika yra stipriai priklausoma nuo energijos išteklių, tačiau pastaraisiais metais dėl tarptautinių sankcijų ir vidinių problemų patyrė iššūkių.

Šiuo metu Rusija susiduria su rimtomis demografinėmis ir ekonominėmis problemomis, kurias dar labiau sustiprino karas su Ukraina ir jam pasekmės.

Rusija, kaip nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė, yra laikoma didžiąja galia, tačiau jos tarptautinės pozicijos pastaruoju metu išgyvena iššūkius, ypač po 2022 m. invazijos į Ukrainą.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *