Olimpiniai žiedai: simbolika ir istorija, kurioje slypi vertybės

Olimpiniai žiedai: simbolika ir istorija, kurioje slypi vertybės

Olimpiniai žiedai, sudaryti iš penkių persidengiančių žiedų – mėlyno, geltono, juodo, žalio ir raudono – baltame fone, yra neabejotinai vienas iš svarbiausių simbolių, susijusių su Olimpinių žaidynių idėja. Šis ženklas simbolizuoja tarptautinį sporto bendradarbiavimą ir viso pasaulio sportininkų susitikimą, atspindintį olimpinio judėjimo universalumą.

Žiedų simbolika

Penki žiedai simbolizuoja penkis žemynus, o jų persidengimas perteikia vieningumo idėją. Įdomu, kad kiekvienos pasaulio šalies vėliavoje galima rasti bent vieną iš šių žiedų spalvų, įskaitant baltą fono spalvą.

Istorinė perspektyva

Olimpinių žiedų simbolį 1913 metais sukūrė baronas Pierre de Coubertin, kuris laikomas moderniųjų olimpinių žaidynių pradininku. Jis šį simbolį pristatė 1914 metų Kongrese, paaiškindamas, kad penki žiedai atspindi penkias žemynų dalis, turinčias olimpinę dvasę. Nors I pasaulinis karas sustabdė kongreso veiklą, simbolis jau buvo plačiai priimtas ir pirmą kartą oficialiai pasirodė 1920 metų VII Olimpinėse žaidynėse Antverpene.

Žiedų spalvų interpretacijos

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pabrėžia, kad olimpiniai žiedai simbolizuoja žaidynių universalumą, o jų spalvų siejimas su tautomis ar žemynais yra neteisingas. Visgi, tradiciškai spalvos dažnai siejamos su tam tikromis rasėmis ar geografinėmis sritimis:

  • Mėlyna – Europa
  • Geltona – Azija
  • Juoda – Afrika
  • Žalia – Australija
  • Raudona – Amerika

Olimpinių žiedų evoliucija

Per daugelį metų olimpinių žiedų simbolis patyrė keletą pokyčių. Nuo 1913 metų, kai jis buvo sukurtas, iki oficialaus debiuto 1920-aisiais, žiedai išlaikė savo esmines savybes. Nors 1957 metais buvo atlikta nedidelė modifikacija, 2010 metais TOK grįžo prie originalaus dizaino.

Apibendrinimas

Olimpiniai žiedai yra ne tik sporto simbolis, bet ir galinga žinia apie taiką, draugystę ir vienybę tarp tautų. Per daugiau nei šimtą metų šis simbolis išliko nepakitęs ir pripažįstamas visame pasaulyje, atspindintis olimpinių žaidynių vertybes.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *