Generolas Valerijus Zalužnas: Ukrainos kariuomenės strategija ir iššūkiai

Generolas Valerijus Zalužnas: Ukrainos kariuomenės strategija ir iššūkiai

Valerijus Zalužnas, buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas, apžvelgė savo strategiją, kaip nugalėti Rusiją ir su kokiais iššūkiais susiduria šalis kovoje dėl nepriklausomybės.

Antrojo pasaulinio karo pabaiga prieš 80 metų paliko gilią žymę karo strategijos raidoje. Nepaisant pažangos aviacijos, raketų technologijų ir kosminės erdvės srityse, karo esmė išlieka ta pati: sunaikinti priešininką ir užimti teritoriją.

Kiekvienas karas turi savo unikalumą, o generolo nuomone, didžiausias iššūkis kariuomenės vadui – laiku suvokti, kaip kiekvienas karas formuojasi skirtingai. Šio karo pagrindiniai veiksniai yra:

  • Technologinė pažanga, lemianti ginklų ir įrangos vystymąsi.
  • Politinis klimatas tiek šalyje, tiek už jos ribų.
  • Ekonominė aplinka.

Viena iš pagrindinių šių dienų kovos priemonių – bepiločiai orlaiviai. Jie sparčiai plinta ir plečiasi jų taikymo galimybės. Šios technologijos suteikia Ukrainai galimybę išvengti pozicinio karo, kur mes neturime pranašumo.

Tačiau, nepaisant technologinės pažangos, Ukrainai tenka susidurti su sumažėjusiu kariniu palaikymu iš sąjungininkų, kurie ir patys susiduria su politinėmis įtampomis. Pavyzdžiui, raketų, oro gynybos sistemų ir šaudmenų atsargos sparčiai mažėja.

Generolas pažymi, kad Rusija gali pasinaudoti tarptautinės politikos pokyčiais, siekdama sukelti naujus konfliktus kitose šalyse, tuo pačiu metu naudodama savo karinių pajėgumų pranašumą. Ukraina turi pripažinti, kad priešininkas turi reikšmingą pranašumą mobilizuojant žmogiškuosius išteklius.

Be to, Ukrainos kariuomenė susiduria su reguliavimo sistemų trūkumais ir gynybos pramonės monopolizacija, kas sukelia gamybos problemas, pavyzdžiui, šaudmenų tiekimo trūkumus.

Generolo nuomone, svarbiausia užduotis – išmokti valdyti modernius ir efektyvius bepiločius orlaivius bei kitą technologiją, leidžiančią stebėti situaciją mūšio lauke realiu laiku. Šios galimybės leis efektyviau vykdyti taktinius smūgius prieš priešininką.

Užbaigiant, 2024 metais Ukraina turėtų sutelkti dėmesį į tris pagrindines sritis:

  • Technologinių priemonių sistemų kūrimą ginkluotosioms pajėgoms.
  • Naujos mokymo ir karo filosofijos įvedimą.
  • Vykdyti naujų kovos galimybių valdymą kuo greičiau.

Ukraina turi galimybių užtikrinti savo nepriklausomybę ir sukurti sąlygas, leidžiančias maksimaliai sumažinti išteklių naudojimą, tuo pačiu metu padidinant žalos priešininkui lygį.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *