Marienburgo pilis: Istorija ir lankytinos vietos

Marienburgo pilis: Istorija ir lankytinos vietos

Marienburgo pilis (Malborko) yra didžiausia plytinė pilis Europoje, įsikūrusi Lenkijoje, prie Nogato upės. Ši istorinė pilis, pastatyta XIII a., kadaise buvo Teutonų ordino didžiojo magistro rezidencija ir dabar yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pilies istorija

Marienburgo pilis buvo įkurta 1274 m. kryžiuočių, o 1309-1457 m. tapo šio ordino būstine. Pilis buvo liudininkė svarbių istorinių įvykių, tokių kaip Žalgirio mūšis 1410 m., po kurio ji buvo apgulta LDK ir Lenkijos kariuomenės. Tačiau po kelių savaičių apgulties ji niekuomet nebuvo šturmuojama.

Architektūra ir struktūra

Pilies kompleksą sudaro trys dalys: žemutinė, vidurinė ir aukštutinė pilis. Kiekvienas šių segmentų turi unikalią paskirtį ir architektūrinius sprendimus. Aukštutinėje pilyje gyveno Didysis magistras, tuo tarpu žemutinė buvo skirta tarnybiniam personalui. Visas kompleksas buvo apjuostas tvirti gynybiniai mūrai, kurie suteikė piliai neįveikiamumo įspūdį.

Pilies lankymas

Marienburgo pilis atveria duris lankytojams kiekvieną dieną. Vasaros sezono metu (nuo gegužės iki rugsėjo) darbo laikas yra nuo 9:00 iki 19:00, o žiemą – nuo 10:00 iki 15:00. Įėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 45 PLN, o šeimos bilietas keturiems asmenims – 150 PLN. Rekomenduojama skirti bent 5 valandas pilies aplankymui, kad galėtumėte pilnai pasinerti į jos istoriją ir grožį.

Įdomūs faktai

  • Marienburgo pilis buvo smarkiai apgriauta Antrojo pasaulinio karo metu, tačiau vėliau buvo atstatyta ir restauruota.
  • Pilis ne tik yra turistinė atrakcija, bet ir kultūros centras, kuriame vyksta įvairios parodos ir renginiai.

Ką pamatyti šalia pilies

Malborko miestelyje, šalia pilies, galima atrasti įdomių 15-16 a. pastatų, kurie puikiai papildys jūsų kelionės maršrutą. Taip pat rekomenduojama aplankyti vietinį muziejų, kuriame eksponuojami viduramžių ginklai ir amatininkų dirbiniai.

Norėdami sužinoti daugiau apie lankytinas vietas Lenkijoje, galite perskaityti šį straipsnį apie atstumus tarp Lietuvos, Europos ir pasaulio miestų.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *