S-200: Ilgiausio Nuotolio Oro Gynybos Sistema

S-200: Ilgiausio Nuotolio Oro Gynybos Sistema

S-200, dar žinomas kaip SA-5 Gammon, yra senas Sovietų Sąjungos sukurtas paviršiaus-orui raketų sistema, sukurta 1960-ųjų pradžioje, siekiant apsaugoti didelius teritorijas nuo bombonešių ir kitų strateginių orlaivių atakų. Šiandien ši ilgo nuotolio, vidutinio ir aukšto aukščio oro gynybos sistema taip pat naudojama įvairių balistinių ir kruizinių raketų perėmimui, kartu su šiek tiek patobulinta įranga ir programine įranga.

Projektas ir Dizainas

S-200, pilnai vadinamas NPO Almaz S-200 Angara/Vega/Dubna, pasižymi šešiais vieno bėgio paleidikliais ir ugnies valdymo radaru. Sistema gali būti prijungta prie kitų ilgų nuotolių radarų sistemų, taip didinant jos efektyvumą. S-200 buvo sukurtas siekiant apsaugoti svarbiausias administracines, pramonines ir karines įstaigas nuo visų tipų oro atakų.

Paleidimo Mechanizmas

Kiekviena raketa yra paleidžiama naudojant keturis kietus raketų booster, kurie išsijungia po 3-5 sekundžių. Po to, raketa aktyvuoja skystąjį variklį, kuris gali veikti 51-150 sekundžių. Maksimalus raketos nuotolis svyruoja nuo 150 km iki 300 km, priklausomai nuo variantų.

Efektyvumas ir Panaudojimas

Raketa gali pasiekti aukštį nuo 300 m iki 35,000 m, priklausomai nuo modelio. S-200 sistema naudoja pusiau aktyvų radaro valdymą, kuris užtikrina didesnį tikslumą ilguose nuotoliuose. Šiuo metu S-200 sistema yra naudojama ne mažiau kaip dvylikoje šalių, o naujausi jos veikimo pavyzdžiai buvo matomi Sirijos konflikte.

Operatoriai

S-200 sistemą naudoja tokios šalys kaip Iranas, Sirija, Šiaurės Korėja ir kitos. Nors ši sistema buvo plačiai eksportuota, dabar ji naudojama tik keliose šalyse, įskaitant Bulgariją ir Kazachstaną.

Aktualijos

Ukrainos ginkluotosios pajėgos 2023 m. galėjo panaudoti S-200 raketas atakuodamos Rusijos pozicijas, įskaitant Krymo tiltą. Ši sistema, nors ir sena, vis dar išlieka svarbiu oro gynybos elementu.

Norint sužinoti daugiau apie Rusijos gynybos sistemas, galite skaityti Vokietijos gynybos pramonės lyderis Rheinmetall ir jo iššūkiai.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *