Saturnas: Unikalus Planeta Su Įspūdingais Žiedais

Saturnas: Unikalus Planeta Su Įspūdingais Žiedais

Saturnas, šeštasis planetas nuo Saulės, yra antras pagal dydį mūsų Saulės sistemoje. Jo išskirtinė savybė – nuostabūs žiedai, sudaryti iš ledo dalelių ir akmenų, darančių jį vienu iš labiausiai atpažįstamų planetų.

Planetos Aprašymas

Saturnas yra milžiniška dujų planeta, kurios vidinė struktūra greičiausiai susideda iš uolienų branduolio, apsupto skystojo vandenilio ir helio. Ši planeta yra šviesiai geltonos spalvos dėl amoniako kristalų, esančių jos viršutinėje atmosferoje. Saturno magnetinis laukas yra silpnesnis nei Žemės, tačiau jo magnetinis momentas yra 580 kartų didesnis dėl planetos dydžio.

Atmosfera ir Vėjai

Saturno atmosfera pasižymi juostomis ir vėjais, kurių greitis gali pasiekti 1,800 km/h. Dėl savo atmosferos sudėties ir struktūros, Saturnas gali patirti didžiulius oro reiškinius, tokius kaip ilgalaikiai pykčio taškai, kurie pasirodo kas kelis dešimtmečius.

Ankstyvi Stebėjimai

Saturnas buvo žinomas nuo senovės laikų, ir jis buvo matomas plika akimi. Galilėjus Galilėjus pirmasis pamatė Saturno žiedus per savo teleskopą 1610 m., tačiau jis nesuprato, ką mato. Tik vėliau, Christiaan Huygens, naudodamas geresnį teleskopą, aiškiai pastebėjo Saturno žiedus.

Saturno Mėnuliai

Šiuo metu žinoma, kad Saturnas turi 146 mėnulius, iš kurių didžiausias – Titanas, kuris yra didesnis už Merkurijų. Titanas turi savo atmosferą, o kitų Saturno mėnulių dydžiai svyruoja nuo didelių iki mažų, kai kurie iš jų neturi oficialaus pavadinimo.

Žiedų Sistema

Saturno žiedai yra žymiai didesni ir ryškesni už kitų planetų žiedus. Mokslininkai mano, kad šie žiedai gali būti palyginti jauni, galbūt susiformavę per pastaruosius 100 milijonų metų, ir jie buvo sukurtos po to, kai viena iš Saturno mėnulių susidūrė su kitu objektu.

Eksploracija ir Ateities Misijos

Keturi robotiniai erdvėlaiviai aplankė Saturną: Pioneer 11, Voyager 1, Voyager 2 ir Cassini. Cassini misija, prasidėjusi 2004 m., suteikė didelį kiekį informacijos apie planetą ir jos mėnulius. Ateityje NASA planuoja naują misiją, pavadintą Dragonfly, kuri turėtų ištirti Titaną.

Norėdami sužinoti daugiau apie Saturną, galite peržiūrėti šį šaltinį.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *