Urano Palydovai: Saulės Sistemos Paslaptys

Urano Palydovai: Saulės Sistemos Paslaptys

Uranas, septintoji planeta nuo Saulės, gali pasigirti net 27 natūraliais palydovais. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip ir kada buvo atrasti šie palydovai, bei kokios įdomybės juos supa.

Palydovų Atradimo Istorija

Uranas pirmą kartą buvo ištirtas 1787 m. kovo 13 d., kai vokiečių astronomas William Herschel atrado du pirmuosius palydovus – Titaniją ir Oberoną. Vėliau, 1851 m., britų astronomas William Lassell atrado Arielį ir Umbrielį. 1948 m. Gerard Kuiper papildė šį sąrašą atradęs Mirandą.

Voyager 2 Misija

1986 m. sausį kosminis zondas Voyager 2 praskriejo pro Uraną ir atrado dar dešimt palydovų. Vėliau, peržiūrėjus senas nuotraukas, buvo identifikuotas Perdita. Likę palydovai buvo atrasti dar vėliau.

Palydovų Pavadinimai

Uranas ir jo palydovai pavadinti pagal William Shakespeare ir Alexander Pope kūrinių veikėjus, suteikdami jiems unikalią kultūrinę vertę.

Palydovų Apžvalga

Žemiau pateikiamas keletas įdomių faktų apie didžiausius Urano palydovus:

  • Titanija – didžiausias Urano palydovas, turintis apie 1580 km skersmenį.
  • Miranda – išsiskiria savo įvairia geologine struktūra, kurioje galima pamatyti kraterius ir stačias skardas.
  • Arielis ir Umbrielis – šie palydovai turi paviršių, nusėtą įvairiomis formomis ir struktūromis.

Klimato Sąlygos

Nors Uranas yra arčiau Saulės nei Neptūnas, jis yra šalčiausia planeta Saulės sistemoje, su žemiausia užfiksuota temperatūra – 49 K.

Uranas ir Jo Paslaptys

Iki šiol Urano sistemą tyrinėjo tik Voyager 2, kuris 1986 m. padarė daugiau nei 4300 nuotraukų. Šios nuotraukos atskleidė, kad planeta išspinduliuoja daugiau šilumos, nei gauna iš Saulės. Tai rodo, jog Uranas turi vidinį energijos šaltinį.

Jei norite sužinoti daugiau apie Urano palydovus, galite pasidomėti Vikipedijoje.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *