Windows 12: Ką Žinome ir Kada Tikėtis

Windows 12: Ką Žinome ir Kada Tikėtis

Windows 12 yra laukiamas naujas operacinės sistemos atnaujinimas, tačiau iki šiol Microsoft patvirtino, kad 2024 m. bus išleistas tik Windows 11 2024 atnaujinimas (dar žinomas kaip 24H2 versija). Nors 2024 m. Windows 12 nesitikima, tai nereiškia, kad šis atnaujinimas niekada neįvyks.

Kas gali būti naujame Windows 12?

Teigiama, kad Windows 12 bus orientuota į dirbtinio intelekto (DI) funkcijas. Microsoft jau dabar daug dėmesio skiria DI, tad tikėtina, kad ateityje galime matyti pažangias galimybes, tokias kaip asistentas, galintis teikti kontekstinius pasiūlymus pagal tai, ką matote savo kompiuteryje.

Išleidimo data

Labiausiai tikėtina, kad Windows 12 gali pasirodyti 2025 m. Pirmasis galimas pranešimas apie šią operacinę sistemą gali įvykti 2025 m. pavasarį. Tai atitiktų panašų procesą, kaip ir Windows 11, pristatytą 2021 m.

Sistemos reikalavimai

Kalbant apie sistemos reikalavimus, Windows 12 gali reikalauti naujesnių procesorių. Pavyzdžiui, Windows 11 reikalauja Intel 8-osios kartos ar AMD Ryzen 2000 serijos procesorių bei TPM modulių. Yra galimybė, kad Windows 12 šiuos reikalavimus dar labiau padidins.

Vartotojo sąsaja

Praeitais metais Microsoft netyčia atskleidė eksperimentinį vartotojo sąsajos (VS) koncepciją, kurioje užduočių juosta ir paieškos juosta buvo išdėstytos ekrano viršuje, o programų piktogramos – apačioje. Nors šis dizainas buvo tik eksperimentinis, jis galėtų būti įtrauktas į Windows 12, jei Microsoft tai nuspręs.

Naujos funkcijos

Galimos naujos Windows 12 funkcijos galėtų apimti pažangią DI integraciją, pavyzdžiui, Copilot funkciją, kuri galėtų geriau suprasti vartotojo darbus ir teikti rekomendacijas. Taip pat galime tikėtis funkcijų, kurios padės geriau valdyti darbo eigą ir optimizuoti patirtį.

Kodėl verta laukti?

Microsoft, akivaizdžiai, nenori toliau fragmentuoti savo vartotojų bazės. Windows 10 turi apie 1 milijardą vartotojų, o Windows 11 – apie 400 milijonų. Tai rodo, kad Windows 12 gali tapti svarbiu žingsniu į priekį, siekiant sukurti dar geresnę operacinę sistemą.

Norėdami sužinoti daugiau apie „Microsoft“ ir jos operacines sistemas, galite perskaityti Mokslo ir Technologijų Naujienos.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *